Covid-19 pandemisi yüzünden karantinada geçen günlerde Youtuber ve vloggerların belki de en çok ihtiyaç duyduğu hafif, taşınır yüksek çözünürlüklü kaliteli görüntü ihtiyacını karşılayan yeni nesil kompakt kameralar yeniden gündeme geldi. Drone türündeki cihazlarda yakaladığı görüntü kalitesi ile dikkat çeken DJI bir diğer ürünü olan Osmo mobile  serisinde çıkardığı Pocketla dikkat çekmişti.  Karantinanın bağladığı günlerde fotoğraf ve video kalitesiyle içerik üreticilerinin vazgeçilmezi olan Osmo Pocket   büyük avantajlar sağlıyor. Sadece 116 gram olmasıyla  Pocket isminin hakkını bu şekilde veren işlevsel bir 4K  kamera var karşımızda.  Üstelik rahat taşınır kılıfı ile korunuyor ve kaymıyor.  Kılıfı hiç çıkarmadan şarj edilebilme özelliğine sahip olması dış etkenlerden korunmasını sağlıyor.

Cihazın arka yüzünde dokunmatik ekrandan ayarları yapıp görüntüleri izleyebiliyorsunuz. Osmo Pocket ekranı telefonunuzda görmek ve telefon ekranını monitör gibi kullanmanıza yarayacak aparatlara da sahip. iPhone ya da Type-C bağlantı yuvasına sahip Android cihazlarınızı Pocket’a bağlayabilir ve daha büyük görüntü elde edebilirsiniz. Osmo Pocket gimbal  çekim modlarına da sahip. Hızlı çekim ve panorama modlarıyla birlikte, nesne takibi ile yüz izleme çekim modları kullanarak küçük gimbalınızla takipler gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca kolaylıkla Motionlapse, ActiveTrack ve 3 X3 Panorama gibi çekimleri yapabilirsiniz. 2saaten fazla pil ömrüne sahip ve hızlı şarj edilebilir özelliği ile çekimlere ara vermeden hep cebinizde. Su geçirmez özelliği haznesi , ND filtre kiti ile bir çok bağlantı aparatı ve uzatma çubuğu ile aksesuarları ile kişisel kullanımınıza göre özelleşebilen bir cep kamerası.

Diğer özellikleri ise şunlar:

DJI Osmo Pocket  1 / 2.3 inç’lik sensör ve 80 0 FOV , f / 2. 0 diyafram bulunmaktadır. 60 FPS‘de 4K video kaydı çekebilmesi ile hemen öne geçiyor. 12 MP çözünürlükte tek bir tuşa basarak  fotoğraf çekebilirsiniz. MicroSD kartları destekliyor. ISO Aralığı : Fotoğraf : 100 – 3200 Maksimum Görüntü Boyutu : 4000 X 3000 Piksel